Вправи прихованої гімнастики Воробйова

1. Ступні ніг повністю доторкаються до землі. Піднімайте і опускайте п'яти без відриву передньої частини ступні від підлоги - 40 раз. Спина пряма, ноги зведені разом.

2. Тепер піднімайте і опускайте передню часть стоп без відриву п'ят - 40 разів.

3. Вправа, яку можна виконувати в будь-якому положенні: сидячи, стоячи і навіть на ходу - стискати і розтискати м'язи сідниць - 40 разів.

4. Повільно втягуйте стінку живота на видиху, на вдиху повертайте у вихідне положення - 15 разів. Бездоганна вправа для тренування м'язів живота.

5. Тренуйте м'язи спини стоячи або сидячи. При прямій спині зрушуйте лопатки до хребта - 40 разів, стежте, щоб плечі не рухалися!

6. Щоб дати відпочинок спині і розім'яти пальці рук зробіть наступну вправу. Руки розведіть в різні боки на рівні плечей. Слідкуйте за поставою. Стискати і розтискати кулаки 40 раз.

7. Ритмічні повороти голови вліво і вправо - 40 раз.

8. Ця вправа поліпшить контур обличчя і скоротить ризик появи другого підборіддя. Витягування підборіддя вперед - 40 разів.


Різнобарвний текст

Перед вами перелік слів, написаних різними кольорами. Починайте по порядку з першого слова називати вголос колір, яким написаний текст. Дійшовши до кінця і потім повторіть в зворотному порядку. Спочатку буде складно, так як за сприйняття тексту і кольору відповідають різні півкулі головного мозку.

Користь: ефективна профілактика хвороби Альцгеймера: допомагає встановлювати нові зв'язки між півкулями, тренує концентрацію і переключення уваги.


Таблиця Шульте

Зосередьтеся на цифрі 19 в центрі квадрата. Ваша мета - знайти 1 і потім всі інші цифри по зростаючій, фіксуючи знайдену цифру поглядом. Згодом, для виконання цієї вправи таблицю можна намалювати самостійно з хаотичним розташуванням цифр в осередках або знайти в інтернеті.

Користь: збільшує швидкість прийняття і обробки інформації, а також розвиває периферійний зір.


Знаки пальцями

Складіть пальці правої руки так, щоб вони показували знак «світ», пальцями лівої руки покажіть «ок». Потім по черзі змініть положення пальців так, щоб вже ліва рука показувала «світ», права - «ок». Повторіть несоколько раз. А тепер виконайте цю вправу одночасно правою і лівою рукою.

Користь: тренує увагу і вміння швидко переключатися з одного завдання на інше.


Cинхронне написання

Візьміть 2 аркуша паперу і в кожну руку - за зручним тому, хто пише інструменту. Починайте одночасно малювати обома руками геометричні фігури. Також можна писати букви або слова з однаковою кількістю символів.

Користь: синхронне написання вчить мозок одночасно справлятися з кількома завданнями, активізує діяльність обох півкуль.


Декілька порад:

Нейробіолог Лоуренс Катц розробив систему вправ для мозку, щоб зберегти його функції до глибокої старості.

Кілька порад з його книг:

1. Тренуйте недомінантну руку, виконуючи нею звичні процеси, такі як чищення зубів, розчісування волосся.

2. Приймайте душ і виконуйте інші звичайні дії з закритими очима.

3. Змінюйте маршрут, добираючись до роботи, магазина і інших звичних місць.

4. Дивіться відео без звуку, намагаючись зрозуміти по жестах, рухах, про що йде мова.


Зверніть увагу!

Рекомендуємо скористатися нашими web-додатками:

Зарядка для очей
Таймер перерв